• Kategorie
  • Szukaj
  • Wskaźniki wiatru

Wiatrowskaz - wskaźnik wiatru

Wskaźnik wiatru, jak sama nazwa wskazuje, służy do informowania nas o jego kierunku. W żeglarstwie jest to urządzenie niezwykle użyteczne, pomagające ustalić odpowiedni plan podróży, a w razie wystąpienia nagłych wahań powietrznych, sprawnie go zmodyfikować. Niejednokrotnie na morzu spotykamy się z tzw. ciszą z kierunków zmiennych, kiedy to nie jesteśmy w stanie określić typu wiatru oraz wykonać prawidłowych pomiarów. Fundamentalne znaczenie w tym przypadku stanowią więc wspomniane wiatrowskazy, dlatego tak istotny jest zakup odpowiedniego dla naszej łajby modelu. Sailor24, dla którego żeglarstwo to nie tylko dyscyplina sportu, ale przede wszystkim ogromna pasja, chcąc usprawnić morskie wyprawy swoich konsumentów, oferuje szereg wskaźników wiatru, idealnie pasujących do każdej łodzi. Które z nich wybrać? 

 

Wskaźniki wiatru Aerovane

Wyposażając się we wiatrowskazy, musimy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich funkcjonalność. Nietrudno wybrać model o ciekawym designie, który ma na celu uwydatnić styl naszej maszyny, jednak nie to powinno być w tym przypadku najważniejsze. Czy musimy jednak rezygnować z walorów estetycznych na rzecz użyteczności wiatrowskazu? Niekoniecznie! Na rynku znajdziemy wiele towarów, które łączą obie funkcje. W Sailor24 wart uwagi jest utrzymany w odcieniu klasycznej czerni model Aerovane. Niezwykle lekki, odpowiednio wyważony, a co za tym idzie, łatwy w montażu, idealnie sprawdzi się do większych, jak i mniejszych maszyn. Doda naszej łodzi walorów estetycznych, jednak nie odbierze jej funkcjonalności, jednocześnie gwarantując otrzymanie odpowiednich wyników pomiarowych. W przypadku, kiedy potrzebujemy przyrządu do prawidłowego przymocowania wiatrowskazu w łodzi motorowej, Sailor24 poleca nabyć go w parze z zaciskiem rurowym.

 

Wskaźniki wiatru Jastrząb

Flagowy produkt Sailor24 tzw. Jastrząb swą nazwę zawdzięcza pokaźnym ramionom, układającym się dokładnie w ten sam sposób, jak skrzydła jednego z popularniejszych ptasich okazów. Dostępny w dwóch wersjach: Great Hawk, którego długość sięga do około 38 cm oraz Hawk, nieco mniej pokaźny wskaźnik wiatru, liczący około 26 cm. Oba modele wykonane są z nylonu, a do ich łożysk użyto najlepszej jakości kamieni szlachetnych. Ponadto istnieje możliwość zablokowania ich ramion oraz dowolnej regulacji, co pozytywnie wpłynie na wykonanie odpowiednich pomiarów. Opcją do rozważenia dla mniejszych gabarytowo łajb będzie natomiast nasza flaga nylonowa, osadzona na wysokiej klasy kamieniach, która przyciąga miłośników morskich podróży unikalnym odcieniem krwistej czerwieni.

 

Wskaźniki Opti Clicker, Telo-Cat

Żaden z wyżej wymienionych modeli nie pasuje do użytkowanej przez Państwa łodzi? Nic straconego, Sailor24 ma jeszcze kilka asów w rękawie! Intrygujący, poręczny oraz nadający się do większości masztów model Opti Clicker, a konkretniej Little Hawk, to produkt, który uświetni niejeden pokład. Dzięki uchwytowi bocznemu możemy zamontować go w dowolnie wybranym przez siebie miejscu, a w razie zbyt dużej eksploatacji, Sailor24 za połowę jego ceny proponuje zapasowy wiatrowskaz, niezbędny w sytuacji kryzysowej. Do katamaranów polecamy natomiast wskaźnik wiatru Telo-Cat, specjalnie skonstruowany oraz opracowany z myślą o bardziej złożonych instalacjach, w tym w maszynach tj. Hobie czy Supercat.