• Kategorie
  • Szukaj
  • Przyrządy nawigacyjne

2390.00 -16%
1999.00
2390.00 -16%
1999.00

Przyrządy nawigacyjne

Żeglarstwo to dziedzina, w przypadku której sprawna nawigacja to podstawa. Kluczowy jest  właściwy jej dobór oraz posiadanie odpowiednich umiejętności, które w bezpieczny sposób pomogą nam dotrzeć do miejsca docelowego. Dlatego wybierając się w podróż, kluczowe jest wyposażenie naszego łodzi lub jachtu w najlepsze przyrządy nawigacyjne. 

W sklepie sailor24.pl znajdą Państwo niezawodne przyrządy nawigacyjne, które na podstawie najnowszej technologii doprowadzą do zamierzonego celu. W ofercie dostępne są też tradycyjne rozwiązania, dzięki którym bez większych problemów znajdziemy właściwy kierunek rejsu. U nas wszyscy miłośnicy żeglarstwa znajdą najlepsze przyrządy, na które składają się przenośniki, cyrkle nawigacyjne, lornetki, linijki nawigacyjne, sekstanty, czy pełne zestawy nawigacyjne. Wszystkie oferowane przez nas produkty wyróżniają się najwyższą jakością wykonania i dostępne są w atrakcyjnych cenach.

Nawigacja morska

Nawigacja morska obejmuje wiele różnego rodzaju urządzeń, które są pomocne podczas dłuższych i krótszych wypraw. Za pomocą nawigacji morskiej możemy wyznaczyć optymalny kurs i zdobyć niezbędne informacje, jakie będą nam potrzebne w bezpiecznej podróży. 

Od lat najpopularniejszą metodą, która wykorzystywana jest do nawigowania statkiem lub jachtem jest obserwacja położenia ciał niebieskich. Wraz z rozwojem technologii zmieniają się tylko urządzenia, które do tego służą. Sekstant, dostępny w naszej ofercie, wyparł dawną laskę Jakuba oraz Astrolabium. Do nawigacji morskiej bardzo często używa się też radaru, który służy głównie do nawigacji satelitarnej i określania linii brzegowej. Wielu żeglarzy korzysta też z lornetki i radia. Niektóre przyrządy od lat wykorzystywane są przez żeglarzy. Należy do nich przenośnik nawigacyjny, który pozwala precyzyjnie określić odległości na mapie. 

Nasz sklep żeglarski oferuje wysokiej klasy cyrkle nawigacyjne, w tym te klasyczne, które można obsługiwać jedną ręką. W ofercie dostępne są też przenośniki nawigacyjne chromowane na wysoki połysk. Ponadto w naszym sklepie znajdą Państwo takie przyrządy nawigacyjne jak trójkąt nawigacyjny, linijkę nawigacji równoległej, czy długą linijkę kursu.

Określenie kursu

Rozpoczynając wyprawę, szczególnie istotne jest określenie kursu. Urządzenia do tego służące to jedne z najważniejszych elementów wyposażenia każdego jachtu, czy statku. Dlatego też warto wybrać te najwyższej jakości. Do najlepszych przyrządów z pewnością zalicza się ploter portlandzki, który pozwala dokładnie wyznaczyć pozycję jachtu i precyzyjnie określić kierunek żeglugi. Dbając o bezpieczeństwo, powinniśmy zaopatrzyć się w zestaw flag sygnałowych, które umożliwią jasny przekaz informacji innym miłośnikom żeglarstwa. Te urządzenia zapewniają gwarancję udanej żeglugi.

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące przyrządów nawigacyjnych dostępnych w naszej ofercie, zapraszamy do kontaktu. Służymy pomocą w doborze najlepszych urządzeń, które ułatwią podróż i sprawią, że będzie ona bezpieczna.