• Kategorie
  • Szukaj
  • Plandeki i akcesoria

Plandeki i akcesoria

W żeglarstwie, oprócz podstawowych umiejętności pływackich, chęci oraz samozaparcia, niezwykle ważny jest także sprzęt oraz jego konserwacja. Podczas długich morskich wojaży często potrzebujemy postoju, w czasie którego nasza łódź musi zostać odpowiednio zabezpieczona. Nie chcielibyśmy przecież, aby została ona uszkodzona przez przypadkowych przechodniów bądź warunki pogodowe. Warto więc zainwestować w dobrej jakości materiały, które nam w tym pomogą. Z Sailor24 jest to banalnie proste. Oferujemy szeroką gamę produktów, mających na celu odciążyć Państwa od ciągłego sprzątania łajby oraz zapewnić jej całkowitą ochronę. Najchętniej wybierane do tego typu działań pozostają oczywiście plandeki wraz z pasującymi do nich akcesoriami, tj. wentylatory – zapewniające swobodny przepływ powietrza, haczyki oraz paski do odpowiedniego umocowania, oraz trzymania pokrowców w ryzach, a także osuszacze – zbierające wilgoć i magazynujące ją w worku o masie 500g. Dzięki temu nie musimy martwić się o dodatkowe pojemniki na skropliny, przy których łatwo o wypadki.   

Bimini

Bimini, inaczej gruba tkanina podtrzymywana metalową ramą, ma za zadanie ochronić przebywających na pokładzie żeglarzy oraz ich towarzyszy przed ciężkimi warunkami pogodowymi. Większość tego typu produktów, również te dostępne w ofercie Sailor24, można swobodnie złożyć, jeżeli nie będzie potrzeby ich używania, oraz rozłożyć ponownie w odpowiednim do tego momencie. Oprócz ich głównego przeznaczenia – ochrony przed promieniowaniem UV oraz opadami deszczu – są również niezwykle przewiewne oraz, jeżeli dobierzemy do nich odpowiednie ścianki boczne, zapewniają całkowitą dyskrecję. 

Tapicerka: tkaniny, taśmy tapicerskie, nici

Oprócz odpowiedniego zadaszenia oraz plandek, w celu zadbania o naszą łódź warto wyposażyć się również w wysokiej jakości tkaniny oraz akcesoria niezbędne do ich zamontowania, tj. nici czy taśmy tapicerskie. MASACRIL – materiał niezwykle estetyczny, dostępny w Sailor24 w wielu kolorach, m.in. ciemnobeżowym, zielonym czy czerwonym idealnie sprawdzi się do wykonania osłon bądź markiz, ale i ubrań żeglarskich. Zapewni nam zarówno izolację termiczną, jak i, dzięki zastosowanej przędzy poliakrylowej i dodatkowemu zaimpregnowaniu, komfort oraz kompleksową osłonę przed nawet najcięższymi warunkami atmosferycznymi. Wartą uwagi opcją są również nasze tkaniny obiciowe, tj. Agora – w 100% barwiony akryl, który zabezpieczy naszą łajbę przed pleśnią oraz zapewni światłotrwałość, dzięki czemu sprawdzi się nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz maszyny. Jeżeli chodzi o sygnowane marką Sailor24 akcesoria, polecamy szczególnie taśmy tapicerskie poliestrowe, niezwykle grube, zapewniające odpowiednią szczelność oraz wytrzymałość. Oferujemy je w kilku odcieniach, dopasują się więc do estetyki każdej łodzi. Nici,  o długości 300 metrów, przydadzą się zarówno do drobnych prac na pokładzie, jak i odrestaurowania naszego żeglarskiego stroju. A nasze kleje, zarówno te w puszce, jak i w sprayu, znacznie pomogą w zwiększeniu siły przyczepności wymienionych wyżej akcesoriów na nawet najbardziej opornych powierzchniach.

 

Zatrzaski, napy, rury i łączniki

Miłośnicy morskich podróży często zadają nam pytanie: Czy rodzaj zatrzasku ma znaczenie? Owszem, ma, i to ogromne! Z pozoru małe elementy, źle dobrane czy zamocowane, mogą przynieść nam wiele kłopotów.  Wybierajmy więc mądrze! Sailor24 proponuje Państwu wiele modeli, które zastosowanie znajdą w szeregu maszyn, niezależnie od ich producenta. Popularnością cieszą się napy, zapięcia działające jak guzik, które nasi Klienci często wykorzystują do swoich strojów żeglarskich. Składają się z dwóch części, ta zewnętrzna pełni dodatkowo funkcję estetyczną, dzięki czemu jest idealnym uzupełnieniem ubrania. Ponadto, warto zainwestować w wysokiej jakości łączniki tj. śruby czy zaślepki, mające na celu zogniskować ze sobą wybrane przez Państwa elementy. Produktem obligatoryjnym, który powinien znaleźć się w każdym  koszyku, są również rury, tworzone kolejno ze stali nierdzewnej bądź aluminium, zapewniające odpowiedni przepływ wód podczas podróży oraz zapobiegające ich zatrzymaniu – co skutkować mogłoby zalaniem łajby, a na to nie możemy sobie pozwolić.