• Kategorie
  • Szukaj
  • ARTYKUŁY ŻEGLARSKIE

Aby dokonać zakupu wybierz podkategorie

Artykuły żeglarskie 

Żeglowanie po wodach śródlądowych i morskich gwarantuje wiele niezapomnianych wrażeń, dostarczając pasjonatom ogromną dawkę przyjemności, jak również adrenaliny. Jednak podczas żeglugi priorytetem zawsze powinno być bezpieczeństwo swoje i załogi. Stąd tak ważne jest posiadanie dobrego i niezawodnego wyposażenia łodzi. Liny żeglarskie, kompasy czy lornetki, to artykuły żeglarskie, które niezaprzeczalnie nawet laikowi kojarzą się z żeglugą. Istotnie, są to akcesoria, bez których trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek wodną podróż. Jeżeli jesteś na etapie kompletowania ekwipunku swojej łodzi bądź planujesz modernizację wyposażenia, zajrzyj koniecznie do internetowego sklepu Sailor24.pl. W atrakcyjnych cenach odnajdziesz u nas wszystkie niezbędne akcesoria do żeglugi, mając gwarancję najwyższej jakości produktów od renomowanych firm. 

Liny, gumy i akcesoria żeglarskie 

Zarówno początkujący, jak i zaawansowany żeglarz powinien mieć świadomość, jak ważne jest właściwe olinowanie łodzi. Różnorodne liny żeglarskie mają ściśle określone zadania, które zależą od rodzaju jednostki pływającej. Inne liny stosuje się bowiem na jachtach turystycznych, a inne na regatowych.

W sklepie Sailor24.pl odnaleźć można szeroką ofertę najwyższej klasy lin firmy GLEISTEIN. Cechują się one niezwykłą wytrzymałością i przez długi czas niezawodnie spełniają swoją rolę. Dbając o komfort zakupów w naszym sklepie, wszystkie dostępne liny pogrupowano w pięć głównych kategorii po to, aby każdy klient sprawnie i szybko odnalazł interesujące go produkty. Znajdziesz u nas zatem: 

a) liny szotowe i fałowe,

b) liny cumownicze, kotwiczne i holownicze,

c) liny klasyczne piękno,

d) liny do odbijaczy,

e) linki gumowe i akcesoria.

Najwyższej jakości liny żeglarskie to tylko „kropla w morzu” potrzeb dobrze przygotowanego żeglarza. Niemal każda jednostka pływająca wymaga doposażenia dodatkowymi akcesoriami do żeglugi. Z tego względu asortyment naszego sklepu obejmuje również takie towary, jak: 

- zakończenia do lin,

- akcesoria do splatania lin, 

- kausze, 

- produkty do ochrony lin przed ścieraniem, 

- sznurki i plecionki bez rdzenia, 

- pasy wraz z niezbędnymi dodatkami. 

Kompasy, lornetki 

Kompas, czyli najważniejszy przyrząd nawigacyjny, to kolejny element wyposażenia łodzi, bez którego żaden pasjonat żeglarstwa nie powinien wybierać się w rejs. Współczesne kompasy to modele, które oprócz wyznaczania kierunku, dają możliwość odczytania informacji o głębokości, na jakiej znajduje się łódź czy pobliskich portach. Należy zdawać sobie sprawę, że dobrej jakości przyrząd nawigacyjny i prawidłowa umiejętność jego obsługi mogą ocalić zdrowie i życie, gdyż natura potrafi zaskoczyć człowieka. 

Poszukując odpowiedniego kompasu, warto przeanalizować dane techniczne różnorodnych modeli, aby wybrać odpowiedni do swoich potrzeb i oczekiwań. Z tego względu w sklepie Sailor 24.pl oferujemy bogaty przekrój sprzętu nawigacyjnego, aby każdy żeglarz odnalazł produkt spełniający wymagania jednostki pływającej i sternika. W szerokiej ofercie naszego sklepu odnajdziesz kompasy takich marek jak:GLOBEMASTER, HELMSMAN, VOYAGER czy NAVIGATOR. 

Lornetki, to kolejne akcesoria do żeglugi, które w znaczący sposób poprawią komfort wodnych wojaży, dbając jednocześnie o bezpieczeństwo. OPTISAN BRITEC PM 7x50 to oferowany przez Sailor24.pl model lornetki, wyposażony w pryzmat BaK4 Porro, czyli szkło zapewniające bardzo ostry i jasny obraz. Wodoodporność, rozwiązania zapobiegające rozproszeniu światła, a także działanie z bliskiej odległości to cechy, którymi wyróżnia się nasz przyrząd optyczny, gwarantując niezawodność działania i radość z odkrywania niesamowitych widoków.