• Kategorie
  • Szukaj
  • TAŚMY NAPRAWCZE, OCHRONNE, DEKORACYJNE

Taśma naprawcza, dekoracyjna oraz ochronna

Jesteś pasjonatem żeglarstwa i potrzebujesz wysokiej jakości materiałów do konserwacji swojej łodzi? A może dopiero zaczynasz stawiać pierwsze kroki w tej dyscyplinie i szukasz profesjonalnego sprzętu, którym wyposażysz swój nowy nabytek? Witaj w domu! 

Nasza firma oferuje szereg różnego rodzaju narzędzi, od akcesoriów pierwszej potrzeby tj. lodówki turystyczne po chemię (m.in. farby malarskie) oraz sprzęt bardziej zaawansowany -  w głównej mierze nastawiony na naprawę oraz ochronę statków.

Jednym z najbardziej użytecznych akcesoriów są taśmy, nadające się zarówno do reparacji wszelkich ubytków, jak i idealnie sprawdzające się przy odnawianiu pojazdu.

Jakie rodzaje taśm posiadamy i co je charakteryzuje?

Taśma dekoracyjna      

Rodzaj, którego zakup dla każdego fanatyka żeglarstwa jest niesamowitą przyjemnością. Jak sama nazwa wskazuje, ich głównym przeznaczeniem jest upiększenie statku - niekiedy dodanie tej jednej brakującej cegiełki może całkowicie zmienić wygląd żaglowca i wyróżnić go wśród gąszczu innych.

Jeżeli chodzi o ten wariant taśm, oferujemy:

a) Jednokolorowe dekoracyjne taśmy do linii wodnej – w czterech wariantach kolorystycznych (biel, czerwień, czerń oraz granat)

b) Taśmy z podwójnym lub potrójnym paskiem – dostępne w kolorze niebieskim, w 10m rolkach 

c) Jednokolorowe paski samoprzylepne – o różnych szerokościach i kolorach (m.in. biały, czerwony, srebrny, złoty mat)

d) Jednokolorowe samoprzylepne paski dekoracyjne z 3 segmentami (wąskie – szerokie - wąskie)

e) Samoprzylepne listwy ozdobne 

Dodatkowo, oprócz taśm typowo dekoracyjnych, posiadamy produkty odblaskowe, które idealnie nadadzą się zarówno jako element ozdobny, jak i sygnalizujący naszą obecność – w razie jakichkolwiek kłopotów na morzu jest to niezwykle ważne. Wymienić możemy:

a) Folię sygnalizacyjną – zatwierdzona przez niemieckie stowarzyszenie, zajmujące się bezpieczeństwem w ruchu wodnym, See Berufsgenossenschaft. Odporna na oddziaływania wody morskiej oraz niskie temperatury (do -25 stopni Celsjusza).

b) Glow strip – przeznaczone do oznaczania drogi ewakuacyjnej – zakup konieczny!

c) Retroreflective tape – taśma, którą śmiało można stosować przy wszelkiego rodzaju środkach ratunkowych tj. koła, tratwy bądź pontony. Ma świetną przyczepność oraz zapewnia doskonałą widoczność, z każdego, nawet najciemniejszego, zakątka.

Taśma naprawcza

Ten rodzaj taśm prędzej czy później przyda się każdemu żeglarzowi – przy nieciekawych warunkach pogodowych oraz dość mocnej eksploatacji nasze statki narażone są na częste zniszczenia. Dlatego warto mieć materiały na tzw. czarną godzinę – dobrej jakości taśma naprawcza może niejednokrotnie uratować nam życie!

Chcąc jak najbardziej usprawnić proces zakupów, podzieliliśmy te produkty na kilka kategorii, w skład których wchodzą:

1. Taśmy izolacyjne – służą do ochrony wszelkiego rodzaju sprzętu elektronicznego na pokładzie.

2. Taśmy winylowe – idealnie nadadzą się do uszczelnienia pokładów. Dostępne w kilku wariantach kolorystycznych (biel i czerń) oraz dwóch szerokościach (3mmx19mmx3m, 6mmx25mmx3m).

3. Taśma do klejenia masztów – łatwa w użyciu, wodoodporna taśma ochronna, świetnie sprawdzi się przy zabezpieczeniu filaru naszej łodzi.

4. Taśma samowulkanizująca – specyficzny rodzaj taśmy, w którym nie znajdziemy kleju – aby użyć jej w sposób prawidłowy, musimy rozciągnąć ją do 1/3 szerokości, następnie owinąć wokół wybranej wcześniej części. Jest bardzo elastyczna oraz wytrzymała i, co najważniejsze, nie tworzy pustych przestrzeni.

5. Zestaw GRIP TAPE do samodzielnego montażu – czarna, elastyczna taśma o szerokości 30mmx1,8m, do której dodatkowo, w celu zabezpieczenia, dołączamy taśmę samowulkanizującą. Idealnym sposobem wykorzystania tego typu taśmy ochronnej będzie zastosowanie jej przy rączkach przyrządów do sportów tj. windsurfing, kite bądź narciarstwo. 

Nadal nie jesteś pewien, która taśma będzie dla Ciebie idealna? Napisz do nas! Nasi Fachowcy rozwieją wszelkie Twoje wątpliwości i pomogą w dokonaniu przemyślanego zakupu.