• Kategorie
  • Szukaj
  • Wiosła i pagaje

Poręczne, dobrze wyważone wiosło to ważne narzędzie, które należy wykorzystywać  ostrożnie i uważnie. To najważniejsza rzecz, jaką masz na wodzie. Nasze wiosła będzie Ci wiernie służyć na jeziorze i na otwartym morzu.

Drewniane wiosło jest przyjemne w dotyku: jest ciepłe nawet w zimnych wodach, a materiał jest elastyczny i toczy się wraz z ruchem.

Dla porównania, wiosła kompozytowe są odporne na zużycie. Najlepiej radzą sobie w kajakarstwie górskim, gdzie nie da się uniknąć kontaktu ze skałą.

 

PRZECHOWYWANIE I KONSERWACJA WIOSEŁ LAKIEROWANYCH

Gdy nie jest używane, przechowywać w suchym miejscu z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Powinieneś regularnie sprawdzać stan wiosła. Jeśli wiosło jest w porządku, ale lakier jest uszkodzony, należy usunąć lakier i nałożyć 2-3 warstwy lakieru uretanowego.

PRZECHOWYWANIE I KONSERWACJA OLEJOWANYCH Wioseł

Gdy nie jest używany, przechowywać w suchym miejscu z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Powinieneś regularnie sprawdzać stan wiosła. W razie potrzeby należy naoliwić wiosło, co najmniej dwa razy w sezonie.

WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE WYBORU WIOSŁA W ODPOWIEDNIM ROZMIARZE:

Odpowiednia długość do touringu to 215 do 225 cm dla mężczyzn i 210 do 220 cm dla kobiet. Długość wiosła zależy od szerokości kajaka i własnego wzrostu.