• Kategorie
  • Szukaj
  • Windy kotwiczne

Windy kotwiczne

Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które mają stanowić ułatwienie podczas pływania na jachtach czy łodziach. Wiele systemów oraz urządzeń cały czas dba o nasz komfort i bezpieczeństwo, dzięki czemu czas spędzony na naszej jednostce może być jeszcze przyjemniejszy i jeszcze bardziej relaksujący. Doskonałym przykładem urządzenia, a w zasadzie ważnego elementu każdej łodzi jest winda kotwiczna. W ofercie sklepu internetowego Sailor24.pl znajdziecie szereg produktów, które sprostają oczekiwaniom każdego, nawet najbardziej wymagającego użytkownika.

Winda kotwiczna – co to takiego?

Windy kotwiczne to nic innego jak urządzenia przeznaczone do opuszczania oraz podnoszenia kotwicy. Dzięki nim proces ten staje się znacznie bardziej wygodny, bezpieczny oraz co ważne: płynny. Obecnie najczęściej montowane są elektryczne windy kotwiczne, pozwalające na operowanie kotwicą bez potrzeby angażowania naszej siły. Do zalet takiego rozwiązania należy także fakt, że windy kotwiczne są urządzeniami bardzo prostymi w budowie, a co za tym idzie także bezawaryjnymi. Zaprojektowane są w taki sposób, by mogły działać w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach, z jakimi możemy mieć do czynienia podczas rejsów. 

Jakie cechy ma winda kotwiczna elektryczna?

Windy kotwiczne posiadają szereg cech, które dobrze opisują ich parametry. Są to również elementy, które musimy wziąć pod uwagę podczas dobierania odpowiedniego urządzenia dla naszej jednostki. Najważniejszą cechą każdej windy kotwicznej jest moc, którą posiada umieszczony w niej silnik elektryczny. To właśnie ten element odpowiada za siłę, z którą jest w stanie działać winda. W zależności od tego, jak ciężką kotwicą dysponujemy na naszej łodzi, to właśnie do niej musimy dobrać windę kotwiczną. Przykładowo, do najmniejszych kotwic o masie około 100 kg wystarczą najsłabsze, dostępne w ofercie naszego sklepu internetowego windy kotwiczne. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej w sytuacji, gdy posiadamy nieco większą jednostkę, np. jacht. Tutaj winda kotwiczna jest obowiązkowym wyposażeniem ze względu na obowiązkowe posiadanie kotwicy, która przy większych łodziach ma przeważnie bardzo dużą masę. 

Windy kotwiczne elektryczne posiadają także różne wyposażenie. Dotyczy to głównie sposobu sterowania urządzeniem. Zdecydowanie najciekawszym rozwiązaniem jest sterowanie windą za pomocą pilota. Pozwala nam to na sterowanie urządzeniem z dowolnego miejsca na łodzi. Jest to szczególnie istotne w przypadku większych jednostek, w których ciągłe przemieszczanie się po pokładzie może być problematyczne.

Winda kotwiczna do łodzi i łódki wędkarskiej

W ofercie naszego sklepu internetowego znajdziecie Państwo zarówno windy kotwiczne do dużych łodzi, jak i małych jednostek. Wszystkie dostępne w tej kategorii produkty dostarczane są przez sprawdzonych producentów, którzy cieszą się bardzo dużym uznaniem na rynku. Zależy nam, by dostarczane do Państwa urządzenia były w pełni sprawne i spełniały Wasze oczekiwania. Od kotwicy oraz windy kotwicznej zależny jest nie tylko nasz komfort, ale także bezpieczeństwo. Właśnie dlatego warto postawić na produkty najwyższej jakości.

Wyciągarka do kotwicy

Windy kotwiczne odgrywają bardzo ważną rolę i są z pewnością jednym z kluczowych elementów wyposażenia każdej jednostki. Wyciągarki do kotwic usprawniają naszą obsługę łodzi podczas rejsu, szczególnie w przypadku większych jachtów lub łodzi motorowych. Jest to również urządzenie bardzo proste w swojej budowie oraz obsłudze, a w zależności od wybranej wersji daje nam spore możliwości.

Zachęcamy Państwa do skorzystania z bogatej oferty naszego sklepu internetowego Sailor24.pl. W kategorii windy kotwiczne znajdziecie mnóstwo produktów, które z pewnością sprostają Waszym oczekiwaniom i nie zawiodą Was nawet w najtrudniejszych warunkach i w trudnych momentach. Jeśli chcecie Państwo dołączyć do grona zadowolonych klientów, to już teraz wybierzcie idealne produkty dla siebie i zamówcie je wprost do swojego domu.