• Kategorie
  • Szukaj
  • Manetki silnika i linki przepustnicy

Manetki silnika zaburtowego - sterowanie silnikiem motorówki

Aby łódź poruszała się sprawie, a pływanie sprawiało przyjemność, każda motorówka powinna posiadać niezawodny silnik, dostosowany do wielkości łodzi. To jeden z najważniejszych elementów wyposażenia każdego jachtu i łodzi. Od jego sprawności zależy czy będziemy w stanie wyruszyć w podróż. W naszym sklepie znajdą Państwo manetki do silnika zaburtowego, które są jednym z elementów jego wyposażenia.

W przypadku zmiany silnika, bądź wyboru motorówki, warto wziąć pod uwagę takie parametry jak moc jednostki, długość kolumny, rodzaj śrub napędowych oraz rodzaj rozruchu. Niektóre motorówki są wyposażone w mechanizmy pozwalające uruchomić silnik dzięki naciśnięciu manetki gazu. Dlatego ważny jest staranny dobór manetki zdalnego sterowania. Manetka silnika zaburtowego służy do sterowania gazem i biegami, maksymalizuje sprawność i wydajność silnika oraz ułatwia zmianę biegów.

W naszej ofercie dostępny jest bardzo szeroki wybór manetek dostosowanych do różnego typu jachtów i łodzi. Posiadamy jedno lub dwu-dźwigniowe manetki jachtowe renomowanej firmy Ultraflex, zestawy mocujące, przełączniki i nie tylko. Oferowane produkty wyróżniają się wysoką jakością wykonania i są gwarancją sprawności na długie lata.

Linki do przepustnicy - cięgła do sterowania łodzią

Prawidłowe działanie układu kierowniczego i cięgła do sterowania łodzią jest konieczne, by łódź płynęła w wyznaczonym przez nas kierunku. Elementy te stanowią podstawę bezpieczeństwa dla osób uprawiających sporty wodne. To od ich sprawności zależy pełna kontrola nad łodzią. W ofercie posiadamy cięgła sterownicze, linki manetek do sterowania biegami oraz różnorodne akcesoria do łodzi motorowych i motorówek. 

Rodzaj linki zmiany biegów i przepustnicy zależy od typu i wielkości łodzi. W przypadku łodzi żaglowych sterowanie umożliwiają osadzone na kolumnach sterowniczych zwykle koła sterowe, które przenoszą ustawienie do płetwy sterowej, natomiast dla łodzi motorowych kierownice kontrolujące płetwę sterową lub ustawienie silnika zaburtowego. Nawet jeśli nasza łódź jest sprawna, warto posiadać zapasowe linki do przepustnicy, które będzie można zamontować w przypadku awarii sprzętu.

Elementy do sterowania silnikiem motorówki

Prócz manetek silnika zaburtowego oraz linek do przepustnicy, w sklepie Sailor24.pl znajdą Państwo różnorodne akcesoria do sterowania silnikiem łodzi. Jego praca zależna jest od wielu elementów, a nawet niewielkie niedopatrzenie może skończyć się uszkodzeniem jednostki. Stąd też zawsze należy zwracać uwagę na każdy niepokojący dźwięk i odchylenie od prawidłowego funkcjonowania. Natychmiastowa naprawa może zapobiec poważnej awarii i bardzo często wymagać nowych części.

Na naszej stronie dostępne są części zamienne do napraw układu sterowania silnikiem. Należą do nich różne drobne elementy pozwalające dostosować cięgna do manetek, końcówki i osłony cięgna, czy też łączniki do połączenia cięgna z silnikiem.

Jeżeli mają Państwo pytania dotyczące naszych produktów, bądź też problem z wyborem odpowiednich części, zapraszamy do kontaktu. Służymy fachowym doradztwem i pomożemy w doborze najlepszych rozwiązań.