• Kategorie
  • Szukaj
  • Bojlery do jachtów i samochodów kempingowych

 

Bojler ciepłej wody do łodzi i kampera.

Bojlery do jachtów i samochodów kempingowych

Czasy, w których żeglarze skazani byli na niemal spartański styl życia – jedząc suchary i pijąc wodę pozyskiwaną z deszczówki - szczęśliwie bezpowrotnie minęły. Jednym z największych udogodnień jest dziś bez wątpienia dostęp do gorącej wody, zapewniany przez bojlery i podgrzewacze wody. W ofercie sklepu Sailor24 znajdziesz najwyższej klasy bojlery do jachtów i samochodów kempingowych o różnych wielkościach i pojemnościach.

Bojlery do jachtu i łodzi

Bojlery i podgrzewacze do wody, które można zainstalować na pokładzie jachtu i łodzi, są dziś w pełni bezpieczne – zarówno dla użytkowników, jak i samego okrętu. Obudowa, wnętrze zbiornika jak i sam wymiennik ciepła wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej, spawanej gazem osłonowym. Sprawia to, że urządzenia te są wyjątkowo odporne na czynniki korozyjne i będą służyć przez długie lata.

W produktach dostępnych w sklepie Sailor24 elementy grzejne wykonane są ze stali Incoloy ®, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie znacznie wyższej wymiany cieplnej niż w przypadku produktów pochodzących od innych producentów. Za izolację termiczną odpowiada pianka poliuretanowa o wysokiej gęstości. Zapewnia ona doskonałe właściwości zatrzymywania ciepła – co ma również wpływ na zwiększenie bezpieczeństwa w trakcie użytkowania bojlera na pokładzie jachtu.

Ciepła woda na jachcie – Bojler jachtowy

Bez wątpienia jednym z największych udogodnień podczas przebywania na jachcie jest dziś możliwość korzystania z gorącej wody – zarówno do celów gospodarczych jak i do mycia. Za sprawą dostępnych w sklepie Sailor24 bojlerów i kotłów zapewnisz sobie tę dodatkową odrobinę luksusu – szczególnie, jeśli często wypływasz w rejsy w porach jesiennych lub zimowych. Urządzenia tego typu nie różnią się niczym od ich „stacjonarnych” odpowiedników. Woda znajdująca się wewnątrz podgrzewana jest za pomocą grzałek elektrycznych lub też przepływającej przez grzałkę gorącej cieczy.

Bojler do samochodu kempingowego

Czasy biwaków i wypadów kamperem, w trakcie których trzeba było się myć w lodowatej rzece lub gotować wodę na turystycznej butli gazowej również minęły. Bojlery i podgrzewacze do wody można bowiem z powodzeniem zainstalować także wewnątrz samochodu kempingowego. Bogaty wybór modeli – jak i rozmiarów bojlerów – dostępnych w sklepie Sailor24 pozwoli każdemu bez problemu znaleźć tutaj coś dla siebie – zarówno dla mniejszego pojazdu, jak i dużego, nowoczesnego kampera.

Wybierając model do samochodu kempingowego warto kierować się zdrowym rozsądkiem – zainstalowanie przewymiarowanego zbiornika zapewni co prawda dostęp do dużej ilości gorącej wody, ale zajmie też nieproporcjonalnie dużo miejsca. Bez wątpienia warto także rozważyć dwufunkcyjność tego typu urządzenia – w przypadku wypraw w chłodniejszych, jesienno-zimowych okresach pozwoli to bez problemu dogrzać samochód.

Jeśli nie masz pewności, jaki model sprawdzi się najlepiej w przypadku twojego samochodu kempingowego, specjaliści z Sailor24 pomogą dobrać najbardziej optymalne rozwiązanie – takie, które spełni Twoje potrzeby, a jednocześnie nie zajmie połowy powierzchni kampera.