• Kategorie
  • Szukaj
  • Trymowanie silnika LENCO

Trymowanie silnika – co warto wiedzieć 

Trymowanie silnika może znacząco wpływać na efektowność i działanie maszyny. Proces ten ma także na celu maksymalizację wydajności silnika, poprzez precyzyjne dostrojenie różnorodnych parametrów i ustawień. Trymowanie silnika zaburtowego to inaczej? Wszystkie ręce na pokład. Sprawdź, jak to działa. 

Co to jest trymowanie silnika? 

Odpowiednie dostosowanie różnych komponentów silnika ma na celu głównie zapewnienie maksymalnej efektywności. W końcu dodatkowa moc silnika, czy poprawa jego osiągów to zalety, które docenia każdy kierujący daną maszyną. Trymowanie silnika to inaczej:

Wzrost wydajności - modifikacja parametrów silnika może prowadzić do jego większej wydajności poprzez dostrojenie kluczowych aspektów. Usprawnienia w systemie paliwowym, zapłonowym, wlotowym i wydechowym mogą podnieść wydajność i poprawić charakterystykę jazdy.

Poprawa osiągów – która następuje wskutek lepszej responsywności silnika.

Redukcja zużycia paliwa – będąca następstwem dostrojenia silnika. 

Wydłużenie żywotności silnika - dokładne dostrojenie silnika może wydłużyć jego żywotność. Usprawnienia komponentów mogą obniżyć ryzyko przeciążenia i zużycia, co skutkuje dłuższym okresem eksploatacji.

Trymowanie silnika zaburtowego 

Jeśli chcesz dostroić silnik zaburtowy, najlepiej rozpocząć to od zamocowania silnika w taki sposób, aby górna część śruby napędowej znajdowała się co najmniej 2 cm poniżej dna łodzi. Taka pozycja zapobiega zaciąganiu powietrza z powierzchni wody. Należy też odpowiednio ustawić kąt nachylenia silnika. Jeśli trymowanie silnika zaburtowego to dla Ciebie zbyt wymagający proces, warto powierzyć montaż większego silnika zaburtowego profesjonalnej firmie. Pamiętaj, że w celu poprawnej działalności silnika zaburtowego, konieczne jest dostarczenie odpowiednich olejów, tj. oleju przekładniowego i oleju silnikowego. Te oleje pełnią rolę smarującą, redukują tarcie, hałas oraz zużycie części silnika. Wybór odpowiedniego oleju do silnika zaburtowego jest kluczowy. W przypadku silników dwusuwowych, które wymagają mieszanki benzyny z olejem, konieczne jest użycie specjalnego oleju przeznaczonego do silników dwusuwowych.

Lenco – co to za firma?

Jeśli zastanawiasz się co to za firma Lenco, pamiętaj, że Lenco Marine to ceniony lider w dziedzinie morskiej i żeglarskiej, który nie tylko produkuje klapy trymujące, ale także siłowniki elektryczne, podnośniki włazów, przełączniki oraz innowacyjny system Auto Glide do poziomowania łodzi.

Firma Lenco Marine, korzystając z wieloletniego doświadczenia w technologii elektrycznej, projektuje i wytwarza swoje produkty od 1986 roku, zapewniając tym samym przyjemność, bezpieczeństwo i bezproblemową żeglugę. Nie jest więc zaskoczeniem, że klapki trymujące Lenco są wyposażone we wszystkie zaawansowane funkcje technologiczne, których można oczekiwać od jednego z czołowych amerykańskich producentów morskich rozwiązań. Nie bez powodu również ich motto brzmi: "Ulepszamy najlepsze łodzie!", co oznacza, że możliwa jest modernizacja lub nawet poprawa osiągów danej łodzi, przy użyciu z komponentów dostarczanych przez firmę Lenco. Klapki trymujące marki Lenco od wielu lat wspomagają łodzie motorowe, poprawiając ich pływalność, zapewniając suchość, zwiększając prędkość oraz podnosząc poziom bezpieczeństwa i wydajności na wodzie. W asortymencie sailor24.pl dostępne są nie tylko tradycyjne klapki trymowe Lenco, ale także elektryczne podnośniki włazów, siłowniki do klap trymowych oraz różne dodatkowe akcesoria i części zamiennych.