• Kategorie
  • Szukaj
  • Kabestany

Wciągarka Andersena typ 40 (2-biegowa)
Produkt niedostępny
Wciągarka Andersena typ 46 (2-biegowa)
Produkt niedostępny

Kabestan - Andersen, Barton

Biorąc pod uwagę, że Polska to jeden z krajów, w którym sporty wodne oraz wszelkiego rodzaju morskie wyprawy cieszą się ogromną popularnością, wzrasta również zapotrzebowanie na osprzęt związany z tą dziedziną. Elementem niezbędnym do odbycia bezpiecznej podróży na morzu jest na pewno kabestan, służący do wciągania szeregu lin oraz cum na pokład statku, a także do wybierania i luzowania olinowania jachtów. Z uwagi na swoje przeznaczenie, dobór odpowiedniego towaru powinien być poprzedzony starannym oraz kompleksowym badaniem rynku, po którym finalnie w naszych rękach znalazłby się produkt idealny. Co proponuje Sailor24? 

Kabestan Andersen – najwyższej jakości produkt duńskiej firmy, wykonany ze stali nierdzewnej, zapewni odpowiedni współczynnik bezpieczeństwa każdemu pokładowi. Dostępny w typie 1- bądź 2-biegowym, w kilku rozmiarach oraz z dodatkowym akcesorium, jakim są wciągarki, pozwalające usprawnić oraz przyspieszyć pracę kabestanu. Z uwagi na swoje gabaryty oraz tworzywo, z jakiego jest wykonany, Sailor24 poleca ten model dla większych maszyn, gdyż koszty jego utrzymania są nieco większe, niż w przypadku innych tego typu produktów. 

Kabestan Barton – jest on doskonałą alternatywą dla kabestanów aluminiowych, pozwalający na oszczędność kosztów, jednocześnie gwarantując odpowiednie zabezpieczenie naszej łodzi. Odporny na korozje oraz złe warunki atmosferyczne, z solidną podstawą, która dodatkowo asekuruje naszą maszynę. W ofercie Sailor24 dobrać do niego można również pomocnicze gumowe nakładki, pełniące funkcje wciągarki, o której wspomnieliśmy przy modelu Andersen.

Korby do kabestanów

Kiedy już wyposażymy się w odpowiedni model kabestanu, musimy pomyśleć również o dodatkowych mechanizmach, niezbędnych do jego prawidłowego działania. Jednym z najistotniejszych jest korba do kabestanów – zazwyczaj wykonana z aluminium, najczęściej wybierana z systemem zabezpieczającym. W związku z tym, że Sailor24 oferuje tylko te produkty, które przeszły wszystkie możliwe kontrole oraz są akredytowane międzynarodowo, nie ma obaw o ich jakość oraz funkcjonalność. Korby do kabestanów, które znajdują się w naszym magazynie, dodatkowo barwione są na czarno bądź matowo, idealnie więc dopasują się do każdego typu statku.

 

Smary i akcesoria

Po zakupie kabestanu oraz specjalistycznych korb nadszedł czas na dobór akcesoriów, mających na celu odpowiednio zadbać o prawidłową konserwację produktu. Wśród szeregu tego typu dodatków, na pierwszy plan wychodzą smary – tworzone w oparciu o specjalistyczne badania oraz pod okiem najlepszych specjalistów, z dbałością o najmniejsze szczegóły. Nie ma obaw, że nie poradzą sobie one w ciężkich warunkach atmosferycznych, gdyż podczas procesu tworzenia zachowany został odpowiedni bilans, co przygotowało produkt do radzenia sobie w nawet najtrudniejszych sytuacjach. Idealnie nada się zarówno do wciągarek, jak i innych elementów pokładowych. Oprócz smarów intrygującą pozycją jest również adapter do wiertarki akumulatorowej – w komplecie przedmioty te w zestawieniu z wiertłem iWinch posłużą nam do swobodnego zwinięcia żagla czy podniesienia kotwicy, nie narażając nas na potencjalne zagrożenia z zewnątrz. Rozwiązanie niezwykle praktyczne, niewymagające od nas wiele wysiłku oraz pozwalające na oszczędność czasu i korzystanie z uroków morskich podróży.