Wraz z Nowym Rokiem, niektórzy z nas myślami już są na wakacjach. Rozmyślają nad tym, gdzie się wybrać i jakie atrakcje zaplanować swojej rodzinie. Jeżeli szukasz pomysłu na spokojnie spędzony urlop, który pozwoli oderwać się od codzienności, umożliwi porządny wypoczynek i relaks wśród przyrody, a także naładuje nową energią „baterie” oraz zapewni Twoim pociechom niezapomnianą przygodę, to warto rozważyć wyprawę nad nasze morze. Znajduje się tu wiele pięknych kurortów, które oferują różnego rodzaju atrakcje. Wśród nich są rejsy statkiem wybrzeżem Bałtyku. Czy warto?

Czy warto wybrać się na rejs wybrzeżem Bałtyku?


Zastanawiasz się, czy warto spędzić wakacje nad Bałtykiem i wybrać się na rejs wzdłuż jego wybrzeży? Zdecydowanie tak! Prawdą jest to, że pogoda nad naszym morzem nie rozpieszcza i jest bardzo kapryśna. Jednak wody Bałtyku kryją wiele pięknych i interesujących miejsc, które zachwycą i zaskoczą każdego. Bałtyk jest idealnym żeglarskim akwenem oferującym świetną rozrywkę. Przede wszystkim jest to morze bardziej emocjonujące od pozostałych. Podczas rejsu można doświadczyć delikatnego kołysania łodzią oraz poczuć przyjemną słoną bryzę. Poza tym może przydarzyć się nam także większa fala, która zapewne orzeźwi całą załogę. Oprócz tego jest to wspaniała okazja, by poczuć jak ciepłe promienie zachodzącego słońca, stwarzają wyjątkową atmosferę, a złote fale oraz usłane różnymi kolorami niebo, wyryły w naszej pamięci niezapomniane obrazy.

Co zabrać na rejs?


Ze względu na różnorodność pogody, jaka może być nad naszym morzem, warto ze sobą zabrać zarówno rzeczy letnie, jak również i cieplejsze na te chłodniejsze dni. W naszym plecaku nie może zabraknąć niezbędnych dokumentów, czapki z daszkiem, okularów przeciwsłonecznych, miękkiego obuwia, klapek i stroju kąpielowego. Warto ze sobą zabrać także kilka ciepłych ubrań, tj.: bluzę, sweter, odzież termiczną, czapkę zimową, rękawiczki, przeciwdeszczową kurtkę oraz spodnie, ciepły śpiwór, kalosze. Nie można zapomnieć o dużym ręczniku, kremie ochronnym przed wiatrem, a także tym do opalania. Zabierzmy ze sobą również aparat fotograficzny, by upamiętnić te piękne chwile.

Okazja do nauki i nowych doświadczeń


Rejs wybrzeżem Bałtyku to niezapomniany i pełen przygód czas, podczas którego każdy zdobywa nowe doświadczenia. To okazja nie tylko do podziwiania widoków, ale także czas do zaznajomienia się z obsługą żagli i lin, pracą z cumami czy pływania na kompasie, czyli nauki sterowania żaglówką. Wówczas poznać można podstawy nawigacji oraz locji morskiej. To również czas posługiwania się środkami asekuracyjnymi i zabezpieczającymi podczas wysokich fal oraz rozpoznawania głównych świateł nawigacyjnych. Oprócz tego rejs wybrzeżem Bałtyku umożliwia sprawdzenie swojej wytrwałości, reakcji organizmu na przechyły morskiego jachtu oraz zimno podczas deszczowych dni.

Widoki i niesamowita przygoda


Nie jeden z nas ma przekonanie, że polskie wybrzeże to tylko piaszczyste plaże i drzewa. Nic nadzwyczajnego, gdyż dla większości to znane klimaty z pobytów wakacyjnych na plaży. Jednak podczas rejsu można zwiedzić fascynujące wybrzeże środkowej i północnej Europy. Czeka na nas tutaj skandynawska kultura, piękne i urokliwe duńskie miasteczka, krainy norweskich fiordów, szwedzkie szkierowe wybrzeże, długa i urozmaicona linia brzegowa Łotwy i Estonii, łowiska zatoki Fińskiej, niesamowity widok Mierzei Kurońskiej na Litwie, oraz słynne plaże i kurorty w Niemczech, Polsce czy Rosji. Te wszystkie bogactwa kulturowe oraz przyrodnicze są możliwe tylko dzięki bałtyckiemu rejsowi.