Zapierające dech w piersi widoki, niezapomniane doznania z kontaktu z nieprzewidywalnym żywiołem, poczucie bezgranicznej wolności i jednoczesna świadomość bycia panem własnego losu to jedne z wielu powodów, dla których nie sposób oprzeć się żeglarstwu. Czy jesienne wyprawy są równie zachwycające, jak letnie rejsy? Oczywiście! Fakt, iż wymagają jeszcze skrupulatniejszego przygotowania, chociażby poprzez zaopatrzenie łodzi w niezawodne oświetlenie nawigacyjne, bezawaryjną nawigację morską i inne akcesoria oferowane przez kompleksowo wyposażony sklep żeglarski. Taka jesienna wyprawa niesie ze sobą jeszcze jedno ryzyko – może grozić prawdziwym uzależnieniem od nadmorskich przygód! Zastanawiasz się czy warto? Poniżej przedstawiamy argumenty, które rozwieją Twoje wątpliwości!

1. Promocje w porcie, sklepie żeglarskim, na plaży…  i inne oszczędności

Nie jesteś przekonany czy jesienne miesiące to dobry czas na żeglugę? Z pewnością przemówią do Ciebie argumenty finansowe. Po przypadającym na sierpień szczycie sezonu, przychodzi czas wielkich obniżek cen. Promocje dotyczą nie tylko kosztów samego wynajmu jachtu, ale również opłat portowych, cen atrakcji turystycznych, gastronomii itd. Jesień to czas, gdy utrzymujący się z turystyki przedsiębiorcy robią wszystko, by złapać ostatnich w danym roku klientów. Warto więc skusić się na ich niepowtarzalne oferty.

2. Posezonowy luz – więcej swobody, ciszy i spokoju

Urlop wśród tabunów turystów, to dla Ciebie żaden odpoczynek? W związku z powyższym, miesiące od września do listopada to Twój czas na śródlądowe i morskie przygody! O tej porze roku nie musisz obawiać się kolejek czy przepychanek przez zatłoczone porty. Wiąże się to w pewnym stopniu z dużo uboższą ofertą wydarzeń sportowo-kulturalnych i zamknięciem pewnych atrakcji turystycznych. Niemniej jednak wciąż zostaje Ci to co najważniejsze w żegludze – a mianowicie możliwość rozkoszowania się bezkresnym widokiem i szumem fal.

3. Sprzyjające warunki pogodowe

Jesienią nie musisz obawiać się skwaru i upału, a jednocześnie w wielu europejskich krajach jak chociażby popularnej Chorwacji, wciąż możesz liczyć na przyjemne, około 20 stopniowe temperatury i wyjątkowo ciepłe wody. Polska złota jesień również potrafi być nieziemsko urokliwa. A jeśli zastaną Cię pochmurne dni i lekkie opady deszczu? To często jedna z dodatkowych atrakcji. W końcu silniejszy wiatr w żagle, to coś na co czeka każdy spragniony przygód marynarz!

4. Pozwól morskiej nawigacji wyprowadzić Cię z jesiennej chandry!

Powrót do szkolnych obowiązków, przytłaczający nadmiar spraw do załatwienia, nieustanny pęd i uczucie permanentnego wyczerpania… wrzesień i październik to czas, gdy oderwanie się od codzienności i wyruszenie w nieznane, mogą mieć wręcz zbawienne, terapeutyczne działanie. Nieziemskie krajobrazy, relaks w gronie najbliższych przyjaciół, z ukochaną osobą czy też w samotności – najpiękniejsze w żegludze jest to, że to Ty decydujesz, gdzie, jak i z kim spędzisz ten fantastyczny czas.

5. Nieprzewidywalna jesienna aura – najlepszy nauczyciel żeglugi

Jesienne rejsy to przede wszystkim świadomość szybciej zapadającego zmierzchu, gorszej widoczności i nieprzewidywanych zmian pogody. Niezbędne jest wówczas udanie się do sklepu żeglarskiego, w celu profesjonalnego przygotowania morskiej nawigacji. Rejs po drogach wodnych wiąże się z koniecznością przestrzegania przepisów dotyczących chociażby wyposażenia w określone oświetlenie nawigacyjne, które stanowi podstawę bezpiecznej i komfortowej żeglugi.

Najwięcej korzyści z jesiennej żeglugi czerpią wprawieni żeglarze, a także osoby, które podejmą decyzje o zdobyciu tych bezcennych umiejętności. Niemniej jednak, zupełni amatorzy również mogą czerpać z uroków wodnych rejsów. Istnieje wiele możliwości wynajmu luksusowego jachtu wraz z doświadczonym skiperem, który zadba o bezpieczeństwo wyprawy, podczas gdy Ty oddasz się błogiemu lenistwu wśród kojącego błękitu i szumu fal.