• Kotwa VULCAN ocynkowana 20kg

Symbol: RV020

Kotwica VULCAN jest dalszym rozwinięciem kotwicy ROCNA. Ma te same dobre właściwości kotwiczenia (duża siła trzymania, a także szybkie i niezawodne kopanie), ale jest bardziej zwarty i ma bardziej ekonomiczną konstrukcję dla wsporników kotwicznych na dziobach dziobowych i platformach kąpielowych. VULCAN posiada specjalną kombinację trzonu kotwicy, łopatek i innowacyjnej „rolowanej dłoni" (A). Krawędź odwijana w połączeniu z okrągłym trzpieniem kotwiącym działa jak pałąk i zawsze ustawia kotwę we właściwej pozycji. Żarówka „V-Bulb" (B) przesuwa środek ciężkości kotwy skrajnie w dół iw kierunku końca komina i wspomaga proces zakopywania. Ze względu na wklęsły kształt (C) powierzchnia przywr jest powiększona, podobnie jak w przypadku kotwicy ROCNA, co częściowo skutkuje bardzo dużą siłą trzymania. Specjalny profil wału kotwicy (D), a także odchylenie pałąka (ponieważ nie jest to konieczne ze względu na konstrukcję), zapewniają szczególnie dobre dopasowanie do wsporników kotwicznych na dzi

3425.78
3425.78
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu od 2 do 5 dni
Cena przesyłki 0
InPost Paczkomat® 24/7 0
Kurier InPost 13.99
Kurier InPost - pobranie 25
InPost Paczkomat® 24/7 - pobranie 25
Kurier DPD 28
Kurier DHL 28
DHL POP 28
Kurier DPD - pobranie 30
Kurier DHL pobranie 30
Dostawa specjalna 49
Dostawa Europa 59
Dostawa specjalna 2 149
Dostawa specjalna 3 299
Dostępność TAK
Waga 21 kg

Zamówienie telefoniczne: 530 11 00 44

Zostaw telefon
Kotwica VULCAN to ewolucja kotwicy Rocna. Ma te same dobre właściwości (duża siła trzymania, a także szybkie i niezawodne kopanie), ale jest bardziej zwarty i ma korzystną konstrukcję dla uchwytów kotwicznych na dziobie i platformach do opalania.
Wyłamując się z projektu Rocna, Vulcan charakteryzuje się unikalną kombinacją geometrii trzonu i łopatki - w tym innowacyjną „roll-palm" (A), która samoczynnie reguluje kotwicę na dnie morskim bez użycia pałąka zabezpieczającego.
Jest to wspomagane przez „żarówkę V" (B), która wysuwa statecznik fluke w dół w celu uzyskania maksymalnej dźwigni i wydajności.
Wklęsła fuksa (C) jest podobna do Rocna, co bezpośrednio oznacza większą siłę trzymania i bezpieczeństwo.
Pominięcie pałąka wraz ze starannie zaprojektowanym profilem trzpienia (D) zapewnia idealne dopasowanie do bukszprytu, poganiaczy i platform.
Oprócz zastosowania stali o wysokiej wytrzymałości na rozciąganie, wytrzymałość trzpienia jest zoptymalizowana dzięki unikalnemu projektowi trzpienia (E) o profilu I + V, co zapewnia lepszą odporność na zginanie dzięki zoptymalizowanej komputerowo geometrii dwuteownika. Ta wizualnie elegancka innowacja poprawia również właściwości wiązania, przy czym dolna krawędź „V" (F) wbija się w dno morskie i minimalizuje opór przy głębokim i bezpiecznym zakopaniu.
Posiada oczka do mocowania linek bezpieczeństwa i ratunkowych, a także kotwicę tandemową.
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
4_flagi_Przelewy24-1.png